مقاله تصفیه بیولوژیکی یون وانادیم با استفاده از رآکتورهای (SBR) و مقایسه با رآکتورهای (ICEAS) فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله تصفیه بیولوژیکی یون وانادیم با استفاده از رآکتورهای (SBR) و مقایسه با رآکتورهای (ICEAS) فایل ورد (word) دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تصفیه بیولوژیکی یون وانادیم با استفاده از رآکتورهای (SBR) و مقایسه با رآکتورهای (ICEAS) فایل ورد (word)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تصفیه بیولوژیکی یون وانادیم با استفاده از رآکتورهای (SBR) و مقایسه با رآکتورهای (ICEAS) فایل ورد (word)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تصفیه بیولوژیکی یون وانادیم با استفاده از رآکتورهای (SBR) و مقایسه با رآکتورهای (ICEAS) فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: ششمین همایش ملی مهندسی محیط زیست
تعداد صفحات: 11
نویسنده(ها):
مریم قزوینیان – گروه شیمی کاربردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر ری
محمدرضا اله قلی قصری –
رضا مرندی –
سیما حبیبی –

چکیده:
در این مطالعه از لجن فعال جهت حذف فلز وانادیوم با دو تکنیک , SBR( Sequencing Batch Reactore) و ICEAS ( Intermittent Cycle Extended Aeration) استفاده شد و اثرات غلظت اولیه فلز و PH مورد بررسی قرار گرفت. در مرحله اول با تکنیک SBR بهترین درصد حذف با سه راکتور در غلظت ppm 50 با دبی ml/min 60 بدست آمد. 5BOD و COD برای این پساب اندازه گیری شد و بهترین کاهش بار آلودگی مربوط به سیستم دو راکتور با غلظت ppm50 و دبی ml/min 40 بدست آمد.در مرحله تکنیک ICEAS جهت حذف فلز مورد بررسی قرار گرفت. نهایتا با توجه به اهمیت میزان کاهش بار آلودگی و حذف آلاینده در غلظت بالاتر، بهترین درصد حذف فلز در ppm 35 و با دبی ml/min 40 بدست آمد.با مقایسه این دو تکنیک جهت حذف فلز، این نتیجه حاصل شد که سیستم ICEAS با در نظر گرفتن صنعتی بودن پساب و حجم و زمان کمتر گزینه بهتری نسبت به SBR می باشد.

دانلود این فایل

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید